Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prevence

Příspěvky

Hračky pro kočky

15. 5. 2009

Hraček je v obchodech k dostání velké množství. Kočky si ale vystačí třeba s papírovou krabicí, kouskem papírku na provázku nebo jenom zmuchlaným papírem. Ne všechny kupované hračky vaši kočičku zaujmou, před jejich nákupem si udělejte malý průzkum, co se vaší kočičce líbí. Kočky mají rády hračky, které se kutálejí a valejí. Velmi oblíbená je malá šedivá plyšová myška.

Proč si hrát?

Hraní je důležité pro kotě i pro dospělou kočku. Pěstuje všechny smysly kočiček a částečně nahrazuje lov. V neposlední řadě kočka se hraním i dobře baví.

Jak často si hrát?

Co nejčastěji, čím více tím lépe. Vždy si najděte čas na hru s vaší kočičkou. Určitě tak hodinu denně.

Více pod perexem ↓↓↓↓

 
Celý příspěvek | Rubrika: Prevence | Komentářů: 1

Nemoce koček

15. 5. 2009

 

 

Vzteklina

Mohou se nakazit všechna teplokrevná zvířata včetně člověka. Vždy končí smrtí. Prevencí je každoroční očkování. Virus napadá nervový systém. Počátečními příznaky jsou změny chování, požírání nestravitelných předmětů a výtok slin z tlamy. Později se zvíře stává neklidným a agresivním. Agresivní stádium je u koček většinou výrazné. Dalšími příznaky jsou změna hlasu, neschopnost polykat a horečka. Nakonec zvíře postupně ochrne a uhyne.

Borelióza

Mohou se nakazit všichni savci včetně člověka. Je přenášena klíšťaty a komáry. Očkování pro kočky zatím neexistuje, prevencí je používání repelentů, které zabrání přisátí klíštěte.

Více pod perexelm ↓↓↓↓↓

 
Celý příspěvek | Rubrika: Prevence | Komentářů: 6